Dla nowych harcerek, Dla rodziców

Pierwsza Zbiórka?

Jeśli chcesz, żeby twoje dziecko rozpoczęło swoją przygodę z harcerstwem, zabierz je na najbliższą piątkową zbiórkę o godzinie 17:00. Podczas gdy dziecko dołączy do zajęć przeznaczonych dla harcerek, państwo będą mieli okazję porozmawiać z drużynową i zadać ewentualne pytania. Nie trzeba się również martwić mundurkiem, mogą go państwo uzupełniać z czasem, gdy już będą mieli państwo pewność, że dziecko zanurzyło się w harcerstwie po uszy.

Warto wiedzieć, że drużynowa powinna wraz z pierwszą zbiórką poprosić państwa o uzupełnienie kart potwierdzających zgodę na przynależność do ZHP, ale także informujących o zdrowiu jak i podstawowych danych dziecka.

Drużynowa na podstawie wieku, czy znajomości z innymi harcerkami dobierze odpowiednim zastęp, który także ma zbiórki w ciągu tygodnia, jednak terminy tych zbiórek są ustalane indywidualnie zastępem- tak żeby każdy chętny na zbiórce mógł się pojawić.

Jeśli dziecko choruje na przewlekłą chorobę, należy bezwzględnie poinformować drużynową o niej – jednak nie wyłącza to dziecka z drużyny 🙂 Staramy się dopasowywać do każdego dziecka w drużynie, takie informacje ułatwiają nam pracę i planując zbiórki możemy mieć na uwadze zdrowie państwa dzieci.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s